NPD'nin Frankfurt yürüyüsüne kararlilikla ve birlikte karsi koyalim!

Küresel dayanisma için

Almanya'daki bütün Neo-Naziler 1 Mayis 2013'de Frankfurt'a gelmek ve Avrupa Merkez Bankasi yaninda ,, Avrupa Birligine ve Büyük sermayeye'' karsi ,,EURO'dan çikilsin '' slogani altinda miting yapmak istiyorlar.

Nazilerin, AB ve Avrupa Merkez Bankasi'na karsi sahte ,,Protestolari '' gerici ve milliyetçidir. Hatirlayalim: Tam 80 yil önce, 2 Mayis 1933'de, fasistler sendika binalarini bastilar. Sendikacilar ve anti-fasistler takibe ugradilar ve öldürüldüler, örgütleri dagitildi. Bugün 1 Mayista, uluslararasi isçi sinifinin birlik, mücadele ve dayanisma gününde NPD'li naziler Frankfurt ta miting yapmak istiyorlar. Buna müsade etmeyecegiz !

Bu mitingle, aslinda göçmenlere, siginmacilara, müslümanlara ve güney Avrupa' dan ,, iflas etmis AB ülkelerinden'' gelen insanlara karsi nefret kusmak istiyorlar. Bu konuda onlar Sarrazinle, Bild gazetesi ve çevresiyle hemfikirler. Antisemitizim ve irkçilik yeni ve eski Nazilerin markasidir.

Almanya'da fasistler 1990 dan buyana 190 insanin katlinden sorumludurlar! Bizler, nazilerin, NSU-cinayetlerinin açiga çikmis olmasindan sonra bile insanlari asagilayan ideolojileri için devlet korumasi altinda açikça ortaya çikabilmelerini kabul edilemez buluyoruz. NSU'nun cinayetleri devlet ve Anayasayi Koruma Teskilati'nin yardimlari olmasaydi bu sekilde gerçeklesemezdi. Tipki polisin yogun destegi olmadan nazilerin Frankfurt'daki yürüyüslerinin imkansizligi gibi. Bu nedenle diyoruz ki; Anti-fasizim bizim isimiz olmali!

Tüm insanlari, nazilerin gösteri yapmalarina sessiz kalmamaya çagriyoruz. Dresden'de Nazi yürüyüsünün basarili bir sekilde durdurulmus olmasi, bize sadece birlikte ve çok çesitli eylemliliklerle hedefimize ulasabilecegimizi gösterdi. Bunun için Rhein-Main bölgesinde genis bir anti-fasist birlik olusturduk ve asagidaki aksiyonlarda uzlasarak anlastik.

Hedefimiz 1 Mayis 2013 te nazi yürüyüsünü engellemek!
Bu hedefi paylasan herkesle dayanisma içerisindeyiz. Bu hedefe varmak için çesitli aksiyon biçimlerine ihtiyaç olacaktir. Bizler sivil direnisle nazi yürüyüsüne tepkimizi gösterecegiz. Bizim kitlesel kusatmamiz insanlarin kusatmasidir. Bu sirada bizden kaynaklanan bir gerginlik olmayacaktir.

Antifaschistischer Ratschlag Rhein-Main'in Internetteki sayfalarindan
hazirliklarimza iliskin bilgiler alabilir ve hazirliklarimiza katilabilirsiniz.

Daha fazla sayida insanin nazilere engel olma aktivitelerine katilmasina yardimci olun!

Planlanan eylemlere katilin!

Birlikte ve kararlilikla 1 Mayis 2013 te nazileri kusatalim!
Ne Frankfurt'da, ne de baska bir yerde nazilere geçit yok!

Antifaschistischer Ratschlag Rhein-Main

NPD Aufmarsch in Frankfurt gemeinsam entschlossen blockieren! Aufruf des Antifaschistischen Ratschlags gegen die Nazi-Demonstration am 1. Mai 2013 auf deutsch
Ein Plakat und einen Flyer gibt es bei turn*left